● Poradnik zakupu modemów

Porównaj modemy XProxy 4G / 5G

Wybierz optymalny sprzęt modemowy dla swojej farmy mobilnych proxy. Oceń modemy USB 4G LTE CAT4, 4G+ CAT12 z agregacją nośnych, 5G Sub-6 oraz samodzielne urządzenia CPE z Gigabit Ethernet.

XH22 4G LTE Dongle Standard farm masowych
CAT 4 150 Mbps USB 2.0 Najlepszy stosunek ceny do jakości $37

XProxy XH22

Popularny, niedrogi modem USB 4G LTE CAT4 (37 USD/szt.) idealny do farm masowych. Z łatwością obsługuje 90%+ zadań związanych z przeglądaniem sieci i automatyzacją social media.

  • Maks. prędkość 150 Mbps
  • Rzeczywista prędkość 20 – 50 Mbps
  • Agregacja nośnych Jedno pasmo (bez CA)
  • Slot SIM Micro SIM
  • Interfejs hosta USB 2.0
  • Rotacja IP ✓ Automatycznie przez Web API
  • Zmiana IMEI ✓ Obsługiwane w 100%
$37/szt. Szczegóły →
XM16 LTE Advanced Modem Szybki 4G+
CAT 12 600 Mbps USB 3.0 Agregacja nośnych

XProxy XM16

Modem LTE Advanced CAT12 z agregacją nośnych 3C/4C zapewniający wysoką przepustowość i niskie opóźnienia.

  • Maks. prędkość 600 Mbps
  • Rzeczywista prędkość 80 – 250 Mbps
  • Agregacja nośnych 3C / 4C CA
  • Slot SIM Standard SIM
  • Interfejs hosta USB 3.0
  • Rotacja IP ✓ Automatycznie przez Web API
  • Zmiana IMEI ✓ Obsługiwane w 100%
$55 – $60/szt. Szczegóły →
XM55 5G Dongle Modem USB 5G Sub-6
5G Sub-6 2.5 Gbps Snapdragon X55 Agregacja nośnych

XProxy XM55

Przemysłowy modem USB 3.0 5G Sub-6 napędzany chipsetem Snapdragon X55, wyposażony w 4 anteny o wysokim zysku.

  • Maks. prędkość 2.5 Gbps (5G)
  • Rzeczywista prędkość 80 – 1,200 Mbps
  • Agregacja nośnych 5G NR & 7C CA
  • Slot SIM Standard SIM
  • Interfejs hosta USB 3.0
  • Rotacja IP ✓ Automatycznie przez Web API
  • Zmiana IMEI ✓ Obsługiwane w 100%
$200 – $240/szt. Szczegóły →
XCPE-25 Ethernet 5G Modem CPE Ethernet 5G
5G Sub-6 2.5 Gbps Snapdragon X55 Agregacja nośnych

XProxy XCPE-25

Samodzielny modem CPE Ethernet 5G napędzany chipsetem Snapdragon X55 z bezpośrednim przełącznikiem LAN RJ45.

  • Maks. prędkość 2.5 Gbps (5G)
  • Rzeczywista prędkość 80 – 1,200 Mbps
  • Agregacja nośnych 5G NR & 7C CA
  • Slot SIM Standard SIM
  • Interfejs hosta Gigabit RJ45
  • Rotacja IP ✓ Automatycznie przez Web API
  • Zmiana IMEI ✓ Obsługiwane w 100%
$210 – $250/szt. Szczegóły →

Macierz porównania modemów

Szczegółowe zestawienie prędkości, pasm, interfejsów, typów slotów SIM oraz możliwości rotacji.

Model modemu Technologia komórkowa Maks. prędkość Agregacja nośnych Rozmiar slotu SIM Interfejs hosta Web API i IMEI Cena
XH22 4G LTE Dongle XProxy XH22
📶 4G CAT4 150 Mbps Jedno pasmo (bez CA) Micro SIM 🔌 USB 2.0 ✓ Obsługiwane $37 – $65
XM16 LTE Advanced Modem XProxy XM16
⚡ 4G+ CAT12 600 Mbps 3C / 4C CA Standard SIM ⚡ USB 3.0 ✓ Obsługiwane $55 – $60
XM55 5G USB Dongle XProxy XM55
🚀 5G Sub-6 2.5 Gbps 7C CA + 5G NR Standard SIM ⚡ USB 3.0 ✓ Obsługiwane $200 – $240
XCPE-25 5G Ethernet CPE XProxy XCPE-25
🚀 5G Sub-6 2.5 Gbps 7C CA + 5G NR Standard SIM 🌐 Gigabit RJ45 ✓ Obsługiwane $210 – $250
XLE-5 Integrated Kit XProxy XLE-5
🎛️ Zestaw 5 modemów 1.0 Gbps 5 modemów w zestawie Standard SIM (x5) 🌐 Gigabit RJ45 ✓ Obsługiwane $670 – $1,420
Rzeczywiste benchmarki

Teoretyczne maksimum a rzeczywiste prędkości w farmie

Specyfikacje laboratoryjne 3GPP określają teoretyczne wartości szczytowe. W rzeczywistej, całodobowej pracy farmy proxy prędkości zależą od odległości od stacji bazowej, przeciążenia sieci oraz odprowadzania ciepła przez modem.

Model modemu Teoretyczne maksimum (specyfikacja 3GPP) Średnia w rzeczywistym użytkowaniu Równoczesne wątki Zalecane zastosowanie proxy
XH22 (4G CAT4) 150 Mbps DL / 50 Mbps UL 20 – 50 Mbps 2 – 5 Najpopularniejszy wybór do farm masowych. Najlepszy stosunek ceny do jakości ($37) przy jednowątkowym przeglądaniu sieci, profilach antydetekcyjnych, zarządzaniu mediami społecznościowymi i 90%+ zadań automatyzacji.
XM16 (4G+ CAT12) 600 Mbps DL / 100 Mbps UL 80 – 250 Mbps 2 – 20 Komercyjna sprzedaż proxy 4G, wielowątkowe roboty sieciowe, strumieniowanie wideo HD, szybkie pozyskiwanie danych.
XM55 (5G USB) 2,500 Mbps (2.5 Gbps) 80 – 1,200 Mbps 2 – 50 Komercyjna odsprzedaż mobilnych proxy 5G, scraping API o niskim opóźnieniu, boty generujące duży ruch.
XCPE-25 (5G CPE) 2,500 Mbps (2.5 Gbps) 80 – 1,200 Mbps 2 – 50 Korporacyjna odsprzedaż proxy 5G, konfiguracje rackmount RJ45 bez USB, całodobowe węzły o wysokiej niezawodności.

Wizualne przewodniki techniczne

Zrozumienie mechaniki przepustowości agregacji nośnych oraz formatów kart SIM.

Architektura przepustowości

Jedno pasmo a agregacja wielu nośnych (CA)

Agregacja nośnych łączy wiele komórkowych kanałów częstotliwości w jeden ultraszeroki strumień danych, zapewniając 4x wyższe prędkości i krótsze czasy ping.
JEDNO PASMO (XH22 CAT4) Maks.: 150 Mbps | Rzeczywiste: 20 – 50 Mbps Jedno pasmo 3 (1800 MHz) Prędkość strumienia 1x XH22 20 – 50 Mbps ⚠️ Podatny na przeciążenie stacji bazowej w godzinach szczytu AGREGACJA NOŚNYCH (XM16 / XM55 / XCPE) 4G+ CA: 80 – 250 Mbps | 5G CA: 300 – 1200 Mbps Band 1 (2100MHz) Band 3 (1800MHz) Band 7 / 5G n78 XM16 / XM55 / XCPE 80 – 1200 Mbps ✓ Łączy 3-7 pasm dla 4x-10x wyższej prędkości i stabilności
Kompatybilność sprzętu

Formaty kart SIM i rozmiary slotów

Prawdziwe porównanie fizycznych rozmiarów SIM. Luźne karty Nano SIM wymagają ramki adaptera SIM, aby pasowały do slotów Standard i Micro.
Standard SIM (2FF) 25 mm × 15 mm XM16, XM55, XCPE-25, XLE-5 Micro SIM (3FF) 15 mm × 12 mm XProxy XH22 (4G CAT4) Nano SIM (4FF) 12.3 mm × 8.8 mm ❌ Wymaga adaptera SIM

Kluczowe czynniki techniczne sprzętu

Najważniejsze specyfikacje fizyczne i eksploatacyjne przy wyborze modemów XProxy.

🔌 Fizyczny interfejs połączenia

XH22, XM16 i XM55 łączą się przez przemysłowe huby USB Sipolar z zasilaniem (USB 2.0 dla XH22, USB 3.0 dla XM16/XM55). Natomiast XCPE-25 podłącza się bezpośrednio do przełącznika sieciowego kablem Ethernet RJ45 Gigabit, całkowicie eliminując wąskie gardła kontrolera huba USB i narzut sterowników.

⚡ Wymagania zasilania na port

Podczas szczytowej transmisji danych i ponownego łączenia przy rotacji IP modemy XH22 (CAT4) i XM16 (CAT12) wymagają 1.2A – 1.5A na port, natomiast XM55 (5G) wymaga do 1.5A – 2A na port. Zasilane huby USB Sipolar z adapterami 12V 10A lub 12V 20A są niezbędne, aby zapobiec spadkom zasilania.

📡 Sprzętowa blokada pasma

Podczas gdy XH22 działa na połączeniach jednopasmowych, modemy XM16, XM55 i XCPE-25 obsługują ręczną blokadę pasma (Band Locking) z poziomu panelu XProxy. Możesz zablokować modemy na nieobciążonych pasmach LTE (B1/B3/B7) lub pasmach 5G (n78 3.5GHz), uzyskując 2x–3x wzrost prędkości.

🎴 Fizyczny standard slotu SIM

Modem XH22 wyposażony jest w slot Micro SIM. Modemy XM16, XM55, XCPE-25 i XLE-5 mają przemysłowe sloty Standard SIM z wytrzymałymi, pełnowymiarowymi tackami zaprojektowanymi do ciągłej wymiany na gorąco bez uszkadzania styków.

Który modem będzie dla Ciebie odpowiedni?

🔹 Wybierz XH22 (4G CAT4) do wielkoskalowych farm masowych i codziennych zadań proxy

Modem XH22 to najlepiej sprzedający się modem nr 1 XProxy do budowania gęstych, wielkoskalowych farm mobilnych proxy. W cenie zaledwie $37 za sztukę oferuje niepokonany zwrot z inwestycji (ROI). Jego rzeczywiste prędkości 20–50 Mbps bez trudu obsługują jednowątkowe przeglądanie sieci, profile antydetekcyjne w przeglądarce, zarządzanie mediami społecznościowymi (Facebook, Instagram, TikTok) oraz 90%+ narzędzi automatyzacji sieci — bez dopłacania za zbędną przepustowość.

🔹 Wybierz XM16 (4G+ CAT12) do komercyjnej sprzedaży proxy 4G

Do komercyjnej odsprzedaży mobilnych proxy 4G modem XM16 (CAT12) jest optymalnym, opłacalnym punktem wejścia. Klienci komercyjni oczekują wysokich prędkości (80–250 Mbps w rzeczywistości) i niskich opóźnień. XM16 używa kart Standard SIM i łączy jednocześnie 3–4 pasma komórkowe dzięki agregacji nośnych.

🔹 Wybierz XM55 (5G Sub-6) do komercyjnej sprzedaży proxy 5G

Modem XM55 wykorzystuje chipset 5G Snapdragon X55 firmy Qualcomm oraz karty Standard SIM. Działając na pasmach 5G Sub-6 z 4 zewnętrznymi antenami, osiąga rzeczywiste prędkości 300–900 Mbps dzięki agregacji nośnych 5G NR i 7C, pobierając 1.5A–2A na port przez huby USB 3.0 Sipolar. Idealny do sprzedaży szybkich mobilnych proxy 5G.

🔹 Wybierz XCPE-25 (CPE Ethernet 5G) do korporacyjnej odsprzedaży proxy 5G

Również napędzany chipsetem Snapdragon X55 firmy Qualcomm, modem XCPE-25 oferuje pełną agregację nośnych 5G i używa kart Standard SIM, podłączając się bezpośrednio do przełącznika sieciowego Gigabit Ethernet. Każdy modem otrzymuje własne dedykowane IP i kanał LAN bez spadków zasilania USB, zapewniając 400–1,200 Mbps dla korporacyjnych farm proxy.

Najczęściej zadawane pytania

Odpowiedzi na temat kompatybilności modemów XProxy i konfiguracji sieci.

Czy modemy XProxy będą działać z kartami SIM w moim kraju? +
Tak! Wszystkie modemy XProxy (XH22, XM16, XM55, XCPE-25) są odblokowane i obsługują globalne pasma częstotliwości GSM, LTE i 5G w Ameryce Północnej, Europie, Azji, Australii, Ameryce Południowej i Afryce.
Jak zmiana IMEI pomaga uniknąć ograniczania prędkości przez operatora? +
Wielu operatorów komórkowych ogranicza lub blokuje karty SIM używane w modemach danych lub routerach. XProxy umożliwia zmianę IMEI modemu na IMEI standardowego smartfona (np. iPhone lub Samsung Galaxy), dzięki czemu możesz korzystać z tanich planów z nielimitowanym internetem na smartfonie z pełnymi prędkościami 4G/5G.
Jaki hub USB powinienem użyć do modemów XH22, XM16 lub XM55? +
Zalecamy przemysłowe, zasilane huby USB Sipolar (10-portowe, 20-portowe lub 32-portowe). Do modemów XH22 (CAT4) i XM16 (CAT12) zapewnij co najmniej 1.2A–1.5A na port. Do szybkich modemów XM55 (5G) zapewnij 1.5A–2A na port przez huby USB 3.0 Sipolar, aby dostarczyć odpowiednie zasilanie i przepustowość danych.

Zbuduj swój własny zestaw proxy

Połącz wybrany model modemu z naszymi serwerami XProxy w naszym interaktywnym kreatorze.

Telegram